Udział Aleksandry Swałek w stażu dydaktycznym na Uniwersytecie Gdańskim

W ostatnim czasie asystentka z Naszej Katery mgr Aleksandra Swałek brała udział w tygodniowym stażu dydaktycznym dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w ramach projektu „Blisko – Międzynarodowo – Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”.

Mgr Aleksandra Swałek staż realizowała w Uniwersytet Gdański w Katedrze Ekonomiki Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania, który znajduje się w Sopocie. Była to okazja do poznania nowoczesnych metod kształcenia oraz narzędzi nauczania wykorzystywanych przez pracowników w UG.

Stażystka mogła poszerzać swoje kompetencje uczestnicząc, a także współprowadząc zajęcia dydaktyczne m.in. z takich przedmiotów, jak Zarządzanie Innowacjami, Zarządzanie Jakością i Akredytacja w JOZ, Decyzje Menedżerskie, Zarządzanie Ryzykiem, Podstawy Nauki o Przedsiębiorstwie, Przedsiębiorczość i Otoczenie Biznesu.

Dla młodego pracownika było to szczególnie wartościowe doświadczenie, a dzięki dużemu zaangażowaniu i chęci dzielenia się wiedzą ze strony Pracowników, stażystka miała okazję zaobserwować, jak zwiększyć zaangażowanie studentów w realizację ćwiczeń, aktywizować do dyskusji, zainteresować tematem zajęć.