Przejdź do menu Przejdź do treści

Komentarz Eksperta KALiT

Komentarz eksperta Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu 

 

 

10.04.2020 Zespół organizatorów. Akcja "Katowice szyją maseczki dla medyków"  

 Skomentuj na FACEBOOK:kliknij  

 Skomentuj na LINKEDIN:kliknij 

W czasach pandemii wykształciły się różne ciekawe inicjatywy wspierające ograniczenie rozpowszechniania się koronawirusa, które nie miałyby miejsca bytu bez sprawnie działających przepływów. 

Jedną z lokalnych akcji jest „Katowice szyją maseczki dla medyków”. Akcja zrzesza ponad 200 osób! 

Nasza koleżanka, Dorota Urbańczyk również wspiera akcję szyjąc maseczki - „wystarczy maszyna, trochę umiejętności i dobre chęci” – mówi. Przeprowadziliśmy krótki wywiad z osobami odpowiedzialnymi za logistykę. 

Kto dostarcza Państwu materiały do szycia maseczek? Czy materiały są dostępne w ilościach, które zaspokajają potrzeby?

Na początku zaczynaliśmy wykorzystując swoje materiały, akcja szybko się rozrosła, więc założyliśmy zrzutkę - uzbierane pieniądze wykorzystaliśmy na zakup materiałów, które dostarczaliśmy do osób chcących szyć. Sporo osób włączała się do akcji przekazując materiały. W związku z ogromną ilością chętnych do szycia wyczerpaliśmy materiały, które przekazujemy, ale to nie koniec - osoby chcące dalej szyć, zakupują materiały i przekazują nam gotowe maseczki.

Gdzie i w jaki sposób dostarczane są maseczki do odbiorców? Jak wygląda ten proces?

Koordynator ds. dostarczania maseczek zbiera zapotrzebowanie od śląskich placówek, dodatkowo kontaktuje się z innymi grupami o podobnym charakterze, tak żeby każdy potrzebujący szpital, dom pomocy społecznej, hospicjum uzyskał od nas pomoc. Wydaliśmy już ponad 12 000 maseczek, a to nie koniec, w planach mamy jeszcze drugie tyle.

Jaki macie sposób na ograniczenie pustych przebiegów podczas transportu? 

Z racji, że akcja objęła niemal cały Śląsk grupujemy osoby szyjące w regiony, a kierowcy podają region w którym chcą jeździć. Gdy ustalamy trasę kierowca najpierw zbiera ze swojego regionu uszyte maski, zawozi je do bazy a następnie zabiera materiały do szycia i rozwozi pod wskazane adresy.

Ile osób pracuje w całym projekcie? 

Około 200 osób szyjących i 20 kierowców.

W jaki sposób zabezpieczacie kontakt z druga osoba podczas „przekazywania materiałów/gotowych maseczek”?

Staramy się ograniczać kontakt między osobą szyjącą a kierowcą, albo osoby które szyją wychodzą z domu i wkładają prosto do bagażnika, albo zostawiają na klatce i kierowca zabiera. Oczywiście przy zachowaniu podstawowych środków takich jak rękawiczki i dezynfekcja.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i dziękujemy bardzo za podzielenie się z nami tak wartościowymi informacjami!   

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/groups/639985473234492/ 


04.04.2020 Tomasz Sączek. Ekspert w łańcuchach dostaw, praktyk 

 Skomentuj na FACEBOOK:kliknij  

 Skomentuj na LINKEDIN:kliknij 

Logistycy różnych branż mierzą się w obecnych trudnych okolicznościach z ogromnym wyzwaniem. Jakich zmian w modelowaniu procesów biznesowych możemy spodziewać się w dłuższej perspektywie? Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem, którego udzielił Tomasz Sączek, ekspert, praktyk w obszarze łańcucha dostaw.

Przeczytaj komentarz: 


13.03.2020 Maciej Zwyrtek. Kuźnia Trans  

 Skomentuj na FACEBOOK:kliknij  

 Skomentuj na LINKEDIN:kliknij 

Już na 23 maja mieliśmy zaprosić na pierwszy panel ekspercki w tym roku - kolejne spotkanie integracyjno-dyskusyjne Absolwentów UE Katowice, organizowane przez KALiT. Obecnie termin stoi pod znakiem zapytania, ze względu na wprowadzone środki zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zaprosiliśmy Absolwentów do udzielenia komentarza nt. bieżącej sytuacji. Maciej Zwyrtek wypowiedział się trafnie o społecznej odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym z nas oraz znaczeniu branży TSL w obecnych okolicznościach. Dziękujemy. 

Przeczytaj komentarz: 

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3