Przejdź do menu Przejdź do treści

Aleksandra Bieleń

Rok ukończenia studiów:2016
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Transport w systemach logistycznych
Wydział:Ekonomii
Obszary zawodowe:Supply Chain Management, Supply Planning, Digital Innovation, Project Management
Branże:Logistyka, Transport, Marketing
LinkedIn:

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

Zaraz po ukończeniu studiów przeprowadziłam się do Warszawy, gdzie rozpoczęłam staż w Nielsenie jako Research Analyst. Zajmowałam się głównie analizą badań kosumenckich, tworzeniem analiz rynkowych oraz przygotowywaniem rekomendacji dla strategii marketingowych firm z sektora FMCG. Mimo, iż odbyty staż był niezwykle interesujący, zdecydowałam się na powrót do korzeni, czyli dalsze zdobywanie doświadczenia w logistyce. Od czerwca 2016r. pracuję w Procter&Gamble, firmie produkującej dobra szybkozbywalne - FMCG. Obecnie jako Senior Planning Specialist zajmuję się planowaniem dystrybucji produktów finalnych. Oprócz tego, aktywnie uczestniczę w projektach z zakresu Digital Innovation, mających na celu usprawnienie pracy operacyjnej w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponadto, kontynuuję studia magisterskie na Szkole Głównej Handlowej (specjalizacje: Zarządzanie Strategiczne oraz Zarządzanie Projektami).

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? 

Co przynosi mi satyskację?

*Odpowiedzialność - prowadzenie 'swojej części biznesu', możliwość samodzielnego podejmowania decyzji = ponoszenie ryzyka.

*Międzynarodowe środowisko - w Europejskim Centrum Planowania obsługujemy pod kątem logistyki cały region EMEA (mój obecny rynek to UK/Ireland), a w biurze wśród ok. 900 pracowników mamy ok. 40 narodowości.

*Realny wpływ na czynności innych jednostek - np. poprzez tworzenie planów ograniczających ryzyko, w tym: przyspieszanie produkcji, planowanie szybszego transportu, priorytetyzacja w centrum dystrybucji

*Kooperacja - dzienne komunikowanie się z wieloma jednostkami, takimi jak np.: Transport, Centra Dystrybucji, Fabryki, Marketing i Sprzedaż

Z czego jestem dumna?

*W ciągu zaledwie półtorej roku awansowałam dwa razy - ze stanowiska Junior Planning Specialist na stanowisko Senior Planning Specialist.

*Oprócz pracy operacyjnej, zaangażowanie w trzech istotnych projektach:

- Automation project supporting Supply Chain Management in EMEA region

- Design Thinking project - creating a new solution in Planning

- Opening a new Distribution Center

- technical/availability role in terms of planning - Kultura organizacyjna firmy - Purpose, Values, Principles :-) 

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Ścieżka edukacyjna w pełni wpłynęła na moją karierę zawodową - studiowałam logistykę, pracuję w logistyce oraz mam zamiar dalszego rozwoju w tym kierunku.

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Sentyment do Naukowego Koła Logistyki Dialog, któremu zawdzięczam sukcesy, które obecnie odnoszę. Możliwość uczestnictwa już od pierwszego roku studiów w konferencjach naukowych, tworzenia własnych publikacji, organizacji projektów, wyjazdów studyjnych, a przede wszystkim obcowania w gronie młodych ambitnych logistyków dodało mi skrzydeł. Jako absolwentce, zależy mi na wymianie doświadczeń z osobami w branży oraz dzieleniu się wiedzą z innymi, szczególnie wkraczającymi na rynek studentami.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca