Przejdź do menu Przejdź do treści

Robert Kostka

Rok ukończenia studiów:2019
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Zarządzanie krajowymi i mędzynarodowymi łańcuchami dostaw  
Wydział:Zarządzania
Obszary zawodowe:Łańcuch dostaw, planowanie, zakupy 
Branże:FMCG, Logistyka i łańcuch dostaw   
LinkedIn:www.linkedin.com/in/robert-kostka-b257b312a/  

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

Już w trakcie studiów magisterskich pracowałem w obszarze logistyki i łańcucha dostaw na stanowisku Ekspedytora (koordynator łańcucha dostaw), gdzie byłem odpowiedzialny za kontakt z klientem, dostawcami i zewnętrznymi ogniwami łańcucha dostaw (kurierzy, spedytorzy itd.) Koordynowałem, starałem się przyspieszać zamówienia na materiały, które były najpilniejsze z perspektywy klienta. Kilka tygodni przed samą obroną przyjąłem ofertę w firmie Upfield (ex. Unilever), która jest pionierem na rynku żywności roślinnej. Planuję i koordynuję dostawy olejów/oliwy do produkcji margaryn. 

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić?  

Kontakt z międzynarodowym klientem, tworzenie i wysyłanie zamówień o dużej wartości, praca w SAPie (w niedalekiej przyszłości poznam moduł planistyczny APO) 

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Jak najbardziej rozwijam i realizuję się w obszarze, który studiowałem. Studia pozwoliły mi nabrać wiedzy i rozwinąć umiejętności logistyczne. Jeszcze przed samą obroną zostało mi powierzone dość ciekawe i odpowiedzialne stanowisko 

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Uważam, że dobrze jest wychodzić poza ramy i angażować się w różne ciekawe inicjatywy. Jestem chętny na uczestnictwo w spotkaniach i konferencjach. Pozwoli mi to poznać osoby te bardziej i mniej doświadczone na rynku pracy. Na budowaniu takiej relacji mogą skorzystać wszystkie strony, w tym także ja. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3