Przejdź do menu Przejdź do treści

Klaudia Kulińska

Rok ukończenia studiów:2016
Ukończony kierunek studiów:Logistyka inż.
Specjalizacja:Transport w systemach logistycznych 
Wydział:Ekonomii
Obszary zawodowe:Customer Experience Management, Project Management
Branże:FMCG, Outsourcing (BPO, SSC), e-Commerce 
LinkedIn:www.linkedin.com/in/klaudia-kuli%C5%84ska-4902a6b8  

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

Jeszcze podczas trwania studiów rozpoczęłam swoją aktywność zawodową, pracując w FM Logistic Polska w dziale spedycji międzynarodowej, wykorzystując przy współpracy z klientami biegłą znajomość języka niemieckiego. Zajmowałam się organizacją procesów transportowych największych graczy na rynku FMCG na obszarach Europy Zachodniej. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w Teleperformance Germany w Katowicach, w siedzibie globalnej firmy, gdzie zajmowałam się bezpośrednią obsługą klientów niemieckojęzycznych (customer experience management). Rozpoczynając studia magisterskie na SGH w Warszawie, w związku z przeniesieniem projektu, otrzymałam propozycję zatrudnienia w Teleperformance Poland. Po niespełna roku pracy, awansowałam na stanowisko lidera zespołu projektu adidas Group, co pozwoliło mi na zdobycie wiedzy w zakresie szeroko pojętego coachingu i zarządzania, a także bezpośredniej współpracy z klientem biznesowym (B2B).  

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić?  

Najwięcej satysfakcji daje mi możliwość pracowania w międzynarodowym środowisku oraz decyzyjność w kwestiach organizacyjnych mojego zespołu. Doświadczenie, jakie uzyskałam w trakcie pracy na różnych stanowiskach pozwala mi bycie autorytetem dla wielu osób, z którymi pracuję na co dzień, co ogromnie motywuje mnie do dalszej pracy i udoskonalania swoich umiejętności zarządczych. Jestem dumna z tego, że pracując na pełen etat, jednocześnie zrealizowałam dwie specjalności na SGH w Warszawie (Zarządzanie w Transporcie i Logistyce oraz Zarządzanie Projektami), broniąc tytułu magistra.    

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Obecnie nie pracuję w transporcie, jednak umiejętności logistyczne zdobyte podczas studiów na UE Katowice ułatwiają mi codzienną pracę oraz budowanie relacji biznesowych. Szczególną rolę w kształtowaniu mojej kariery zawodowej odegrała aktywna działalność w NKL Dialog, poprzez publikacje prac naukowych, udział w konferencjach, warsztatach a także koordynowanie projektów. 

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Zdecydowałam się dołączyć do Klubu, ponieważ tworzą go niezwykle pracowici ludzie, z którymi miałam przyjemność współpracować podczas studiów, w ramach działalności w NKL Dialog. Myślę, że kontynuowanie współpracy z absolwentami UE Katowice to okazja, by być na bieżąco z rynkiem pracy i wymieniać się wzajemnie własnymi doświadczeniami.   

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3