Przejdź do menu Przejdź do treści

Paweł Ulfik

Rok ukończenia studiów:2017
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Transport w systemach logistycznych
Wydział:Ekonomii
Obszary zawodowe:polityka transportowa, transport publiczny, łańcuch dostaw, logistyka miejska
Branże:Logistyka, transport

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

Po ukończeniu studiów inżynierskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w 2017r. rozpocząłem proces aplikowania na studia zagraniczne - magisterskie. Decyzję o przyjęciu otrzymałem od dwóch z trzech uczelni, do których aplikowałem - Aalborg University (Dania) i Delft University of Technology (Holandia). Wybrałem drugą z wyżej wymienionych uczelni ze względu na lepsze możliwości rozwoju w Holandii oraz prestiż uczelni. Podczas studiów podjąłem również pracę na część etatu w dziale logistyki w Ikei w Delft, która jest "Reference Store" dla wszystkich innych sklepów. 

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? 

Dobrą znajomością analizy danych, procesów ekonomicznych, światowej gospodarki i geografii 

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Tak. Jestem jednak wciąż w trakcie kształtowania swojej ścieżki kariery ponieważ nadal studiuję. 

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Dobra sieć kontaktów jest obecnie bardzo ceniona na rynku pracy. Umożliwia poznanie nowych możliwości i zdobycie cennych doświadczeń. Ponadto, nowe znajomości zawsze mogą przynieść w życiu coś ciekawego. Wspieranie studentów i ich pasji jest zawsze ważne, ponieważ mogą oni stać się wartościowymi pracownikami w najbliższej przyszłości.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3