Przejdź do menu Przejdź do treści

Rafał Komorowski

Rok ukończenia studiów:2011
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Zarządzanie logistyczne  
Wydział:Zarządzania
Obszary zawodowe:Projektowanie i wdrażanie procesów logistycznych, kalkulacje kosztowe projektów, optymalizacje, innowacje
Branże:Logistyka
LinkedIn:pl.linkedin.com/in/rafa%C5%82-komorowski-42224b13a  

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

Rozwijałem swoje kompetencje logistyczne w zakresie projektowania rozwiązań logistyki kontraktowej oraz całego łańcucha dostaw. Wykorzystałem swoje zamiłowanie do matematyki (który to kierunek także ukończyłem), aby w połączeniu z wiedzą logistyczną, zająć się kompleksowymi wycenami projektów logistycznych. W późniejszym czasie moim zadaniem było utworzenie centralnego działu zatrudniającego specjalistów w ww. obszarze oraz kierowanie jego pracami. 

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? 

Najwięcej satysfakcji daje mi możliwość wdrożenia procesów oraz projektów wcześniej wyliczonych i zaprojektowanych. Możliwość zbadania jak funkcjonują w praktyce, możliwość ich późniejszej optymalizacji oraz wprowadzania kreatywnych usprawnień czy innowacji – to elementy, które są tzw. „wisienką na torcie”. Miałem także przyjemność kierowania pracami zespołu wdrażającego dwa ogólnopolskie programy: programu audytów lokalizacji spedycyjnych/magazynowych i programu wspierającego wewnętrzną innowacyjność pracowników (bazującego na filozofii Kaizen oraz koncepcji Lean Management).   

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Dzięki studiom na Uniwersytecie Ekonomicznym spotkałem się z obecnym pracodawcą, zdobyłem doświadczenie wdrażając nowe lokalizacje magazynowe o różnej specyfice działania. To i wszystko powyższe pozwala mi rozwijać się w tematyce, którą studiowałem i która sprawia mi satysfakcję. 

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Korzyści jest wiele: możliwość utrzymania kontaktów z profesjonalistami, którzy są naszymi kolegami ze studiów, angażowanie się w inicjatywy studentów oraz władz Uczelni. To też staram się czynić poprzez swój udział w wykładach w ramach różnych inicjatyw. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca