Przejdź do menu Przejdź do treści

Karolina Cieślar

Rok ukończenia studiów:2015
Ukończony kierunek studiów:Logistyka
Specjalizacja:Telematyka transportu i logistyki  
Wydział:Ekonomii
Obszary zawodowe:testowanie oprogramowania, wytwarzanie oprogramowania
Branże:IT
LinkedIn:

  

Jak przebiegała moja kariera zawodowa od czasu ukończenia studiów?  

W trakcie studiów miałam przyjemność uczestniczyć w Programie Letnich Praktyk w Philips Lighting Poland Sp. z o.o. o/Kętrzyn. Praktyki odbyły się w Dziale Dystrybucji i obejmowały projekt przeorganizowania magazynu komponentów. Następnie w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w Collect Consulting S.A. na stanowisku Młodszego Konsultanta. Firma Collect Consulting zajmuje się doradztwem, dotacjami unijnymi oraz inwestycjami związanymi z transportem. Moja praca obejmowała pracę w zespole przygotowującym studia wykonalności inwestycji w sektorze transportu publicznego, parkingów Park and Ride oraz inteligentnych systemów transportowych. Po zmianie ścieżki zawodowej oraz rozpoczęciu studiów na kierunku informatyka, do czego skłoniły mnie własne zainteresowania i ukończona specjalizacja - Telematyka transportu i logistyki, rozpoczęłam pracę w i-systems Sp z o.o. na stanowisku Research Analyst. Praca na wspominanym stanowisku obejmowała research rynku potencjalnych klientów w poszukiwaniu leadów. Obecnie pracuję jako Inżynier ds. jakości oprogramowania w Future Processing Sp. z o. o. Praca na tym stanowisku to codzienne wyzwania oraz ciągła nauka nowych rzeczy, co daje mi satysfakcję i spełnienie zawodowe.

 

Co w pracy zawodowej daje mi najwięcej satysfakcji? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? 

Najwięcej satysfakcji daje mi współpraca z zespołem projektowym oraz codzienna możliwość dalszego rozwoju. Z pewnością jestem zadowolona, że wcześnie rozpoczęłam moją ścieżkę zawodową, co pozwoliło mi na lepsze zrozumienie rynku pracy oraz ugruntowanie i wybranie kariery związanej z moją pasją.

 

Jak studia na AE/UE Katowice wpłynęły na wybór ścieżki kariery zawodowej? Czy zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałem? 

Studia na UE Katowice częściowo wpłynęły na wybór ścieżki zawodowej, jednakże w dużej mierze związana jest ona z moją pasją. Z całą pewnością wiedzę, którą miałam możliwość posiąść studiując zarówno logistykę jak i informatykę, wykorzystuję w codziennej pracy zawodowej. Bycie członkiem NKL Dialog pozwoliły mi na codzienną praktyczną naukę logistyki oraz kompetencji miękkich, otwarcie się na nowe wyzwania. Tak, zawodowo rozwijam się w obszarze, który studiowałam.

 

Co zmotywowało mnie do przystąpienia do Klubu? Czego oczekuję? Czy i jakie widzę korzyści w budowaniu relacji z innymi absolwentami, wspieraniu studentów w edukacji i wejściu na rynek pracy, współpracy z uczelnią?  

Inicjatywa podjęta przez absolwentów. Lubię angażować się w inicjatywy podobne do KALiT mające wspomóc młodych ludzi, studentów w edukacji oraz wejściu na rynek pracy. Dzięki zdobytemu już doświadczeniu zawodowemu, byciu absolwentem Klubu NKL Dialog mogę zaoferować swoją wiedzę oraz umiejętności. Mam nadzieję, że KALiT będzie prężnie działającym klubem zrzeszającym absolwentów i pomoże odnaleźć się młodym ludziom na rynku pracy. Kontakt z innymi absolwentami bez wątpienia wpłynie na poszerzenie kontaktów zawodowych oraz wymianę doświadczeń.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca