Konferencja FinTech Drift Forum 2022 – Research Track [relacja]

W dniu 28 października br. w trybie zdalnym odbyła się anglojęzyczna konferencja FinTech Drift Forum 2022 – Research Track. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczestników (studentów, pracowników naukowych i reprezentantów biznesu) z kraju, ale także z zagranicy m.in. z Hiszpanii, Holandii, Finlandii, ale również z Meksyku i Indonezji. Wśród obecnych byli również studenci oraz pracownicy naszej Uczelni.

Konferencja została  zorganizowana przez smart fintech network, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Nauk Stosowanych w Aschaffenburgu i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Katedra Bankowości i Rynków Finansowych) w partnerstwie z Journal of Risk and Financial Management (JRFM), w którym został wydany numer specjalny poświęcony FinTech i przyszłości finansów.

Wśród poruszanych tematów były następujące kwestie:

• PayTech, BLIK
  • kryptowaluty, Bitcoin
  • płatności mobilne w Polsce i Turcji
  • Banking-as-a-Service
  • FinTech, BigTech, banki.

Poniżej link do agendy konferencji, na której zostały umieszczone prezentacje https://fdf.wz.uw.edu.pl/research-track/.