W dniach 18-20 czerwca 2012 r. w sercu letniej Bułgarii – w Słonecznym Brzegu odbył się I Kongres Młodych Naukowców „Analizy, Wyzwania, Perspektywy”. W Kongresie uczestniczyli studenci zainteresowani tematyką inwestowania, bankowości, rynków finansowych oraz rozwojem współczesnej gospodarki, przedstawiciele środowisk naukowych, prowadzący badania w tych dziedzinach oraz przedstawiciele biznesu. Uczestnicy reprezentowali sześć krajów europejskich: Polskę, Niemcy, Ukrainę, Słowację, Bułgarię oraz Serbię. Organizatorami Kongresu była Katedra Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Publikacja pokonferencyjna: "Challenges, Research and Perspectives" wydana przez niemieckie wydawnictwo Uni-edition GmbH pod redakcją Prof. Guntera Hofbauer’a i Hauke Haensel’a.

Mamy nadzieję, iż międzynarodowy Kongres Młodych Naukowców stanie się corocznym spotkaniem praktyków, naukowców oraz studentów, którzy odwiedzać będą kolejne zaprzyjaźnione kraje Europy Środkowo-Wschodniej we współpracy z Funduszem Wyszechradzkim. Spotkania te sprzyjają bowiem wymianie wiedzy i doświadczeń, a także zachęcają do pogłębionych ANALIZ, podejmowania WYZWAŃ oraz wskazują PERSPEKTYWY dalszego rozwoju.

logotyp efmd
logotyp ceeman