Przejdź do menu Przejdź do treści

Ostatnie aktywności

  • Od 12.05.2022 r. rozpoczął się organizowany co roku przez nasze Koło Naukowe cykl warsztatów z prowadzenia rachunkowości w system Sage Symfonia. Warszaty odbywają się raz w tygodniu, w wyznaczonych terminach, a prowadzi je Opiekun Naukowy Koła mgr Maciej Tuszkiewicz. Podczas spotkań Uczestnicy zapoznają się z programem poprzez wprowadzanie realnych zdarzeń gospodarczych do systemu. Przy okazji nauki obsługi programu na prawdziwych operacjach Uczestnicy warsztatów utrwalają swoją wiedzę podatkowo-księgową.
  • Ostatni wykład ekspercki w roku akademickim 2021/2022 odbył się 31.05.2022 r. Poprowadziała go dla nas ekspertka współtworząca Poradnik Kariery, na którym znaleźćź można mnóstwo wiedzy w zakresie przygotowywania CV, czy też przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas wykładu pt. "Jak zbudować skuteczny profil na LinkedIn i dlaczego warto?" Uczestnicy spotkania doweidzieli się dlaczego prowadzenie cprofilu na LinkedIn jest ważne oraz tego jak go prowadzić, aby przyciągał uwagę rekrutera. 
  • W dniu 27.04,2022 r. odbył się II wykład specjalny we współpracy z Ministerstwem Finansów pt. "Analiza przepisów prawa podatkowego w zakresie wydawania interpretacji indywidualnych". Prelegentami była Pani Beata Andrzejewska - naczelnik wydziału Orzecznictwa w Sprawach Ordynacji Podatkowej oraz Pan Arkadiusz Jedynak – pracownik wydziału Orzecznictwa w Sprawach Ordynacji Podatkowej. Podczas spotkania Uczestnicy zapoznali się z definicją i sposobem wystąpienia o interpretację indywidualną, jak również przede wszystkim z procedurami analizy przepisów podczas jej wydawania.
  • Podczas VI wykładu eksperckiego pt. „Doradca Podatkowy - wszystko co warto wiedzieć planując ścieżkę kariery” nasz ekspert - adwokat i doradca podatkowy Grzegorz Hatala przybliżył Uczestnikom warunki jakie należy spełnić, aby zostać doradcą podatkowym oraz z punktu widzenia praktyka przedstawił charakterystykę zawodu. Spotkanie przebiegło w milej, luźnej atmosferze, a Pan Grzegorz chętnie odpowiedział na pytania Uczestników.

  • V wykład ekspercki pt. „Poznaj świat działu zajmującego się podatkami w Unilever. Uniwersytecka teoria vs przykład biznesowy” odbył się 14.04.2022 r., a poprowadzili go Pracownicy działu podatkowego oraz rekruterka firmy Unilever. Podczas spotkania Uczestnicy zapoznali się z systematyką pracy w dziale podatkowym firmy oraz dowiedzieli się w jaki sposób mogą aplikować na praktyki/staż.
  • W dniu 15.03.2022 r. odbył się IV wykład ekspercki pt. "Taktyki sił zbrojnych przydatne w efektywności osobistej studenta". Wykład miał na celu przybliżyć Studentom wojskowe sposoby na radzenie sobie w trudnych/stresujących sytuacjach mogących mieć miejsce w życiu codziennym/uczelnianym, a poprowadzili go Ewa Wilmanowicz oraz płk Krzysztof Leszczyński.
  • 14.12.2021 r. odbył się kolejny warsztat w płac. Została na nim poruszona tematyka rozliczania płac studentów z uwzględnieniem tzw. Polskiego Ładu.
  • W dniu 8.12.2021 r. odbył się III wykład ekspercki pt. "Pokaż się z najlepszej strony, czyli autoprezentacja w rekrutacji", który poprowadziła dla nas Pani Monika Sowińska, Specjalistka ds. rekrutacji w firmie Arche Consulting. Podczas spotkania Pani Monika przekazała Uczestnikom wile cennych wskazówek jak zachować się podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz odpowiedziała na ich pytania. Dużym plusem współpracy z firmą Arche Consulting jest to, że Uczestnicy wspólnie organizowanych spotkań mogą porozmawiać z Panią Moniką prywatnie na tematy okołorekrutacyjne.

                                                Zdjęcie laptopa, na którym widać Meet z prowadzącą i uczestnikami spotkania                          

  • W dniu 7.12.2021 r. odbył się pierwszy warsztat z cyklu pt. "Z płacami za pan brat". Podczas spotkania Pan Przemysław Zemczak (Członek KN GLOB-FIN) wraz z Opiekunem Koła Panem Maciejem Tuszkiewiczem przekazali Uczestnikom wiedzę z zakresu naliczania wynagrodzeń Studentom zatrudnionym na podstawie umowy cywilnoprawnej - umowy zlecenia. Oprócz wiedzy teoretycznej pojawiły się praktyczne zadania z naliczania płac oraz dla przećwiczenia - zadania domowe. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach!

                                                 Plakat z zaproszeniem na dwa spotkania warsztatów pt. "Z płacami za pan brat"

  • W dniach 1-24.12.2021 r. zorganizowaliśmy akcję pt. "Kalendarz adwentowy KN GLOB-FIN", podczas której codziennie promujemy zagadnienia z zakresu Kodeksu Pracy. Najaktywniejsi Uczestnicy akcji otrzymają upominki w podziękowaniu za ich pracę włożoną w uzupełnienie kalendarza. Natomiast po zakończeniu akcji wszystkie materiały uzupełnione o pełne treści omawianych artykułów KP zostaną umieszczone na naszym Facebook'u.

                                               Kartka z kalendarza adwentowego z narysowaną choinką i zadanym pytaniem konkursowym

  • W dniu 29.11.2021 r. odbył się II wykład ekspercki pt. "Jak bez stresu przygotować się do sesji?", który poprowadziła dla nas Aleksandra Cierniak - Studentka, która na co dzień na swoim blogu oraz instagramowym profilu motywuje do nauki, pokazuje jak uczyć się z efektami oraz jak dbać o balans między nauką, a życiem osobistym. Na wykładzie Uczestnicy dowiedzieli się jak rozkładać naukę tak, aby bez problemu przygotować się do zaplanowanych egzaminów, jak tworzyć plan nauki i wiele innych wartościowych rzeczy.

                                                 Plakat, na którym jest zdjęcie prelegentki, tytuł wykladu oraz logo Koła

  • Wykład specjalny współtworzony z Ministerstwem Finansów poprowadzili dla nas eksperci: Bartłomiej Kołodziej, Emilia Sroka. Podczas spotkania poszerzyliśmy swoją wiedzę w zakresie podatku VAT, a dokładnie pakietu VAT e-commerce.

                    Plakat z tytułem wykladu oraz logo Koła               Zdjęcie ekranu telefonu, na którym widać Meet z uczestnikami spotkania

  • Spotkanie z 16.11.2021 r. pt. "Początki pracy w audycie z perspektywy stażysty" przybrało formę wywiadu, który poprowadziła dla nas Pani Katarzyna Renik, natomiast osobą odpowiadająca była Pani Marzena Gwiżdż, która ze strony Praktyka przybliżyła Uczestnikom rzeczywistość pracy w audycie oraz ścieżkę kariery w tym zawodzie.

                                                  Zdjęcie laptopa, na którym widać Meet z uczestnikami spotkania

  • To niecodzienne spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Dążenia do umiędzynarodowienia rachunkowości (w badaniach i w praktyce) w krajach postkomunistycznych". Merytorycznym opiekunem projektu była Pani dr hab. Ewa Wanda Maruszewska, prof. UE., która realizowała tą inicjatywę przy wsparciu Biura Internacjonalizacji. Projekt został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019-2022. Kwota dotacji wyniosła 6 650,00 zł.

                                                         Zdjęcie ekranu telefonu, na którym widać Meet z uczestnikami spotkania

  • W dniach 23-28.10.2021 r. odbyły się warsztaty #InternetSafety. Zostały one organizowane w ramach projektu "#InternetSafety - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34" współfinansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a nasze Koło zajęło się ich aktywną promocją w social mediach. Warsztaty cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem.

                  Zdjęcie laptopa, na którym widać prowadzącego z uczestnikami spotkania            Zdjęcie laptopa, na którym widoczny jest jeden ze slajdów prezentacji

  •  W dniach 1-31.10.2021 r. KN GLOB-FIN przeprowadziło rekrutację nowych Członków Koła. Dzięki aktywnej promocji rekrutacji w mediach społecznościowych Koła oraz kanałach Uczelni dołączyło do nas 22 nowych Członków. Jeśli chcesz do nas dołączyć serdecznie zapraszamy! Napisz na adres: fin-glob@uekat.pl

                                              Plakat, na którym widnieje zaproszenie do rekrutacji do Koła naukowego

  • Ostatni (szósty) wykład ekspercki w roku akademickim 2020/21 pt. "Rozmowa kwalifikacyjna - wszystko co należy wiedzieć przed pierwszym spotkaniem" odbył się 30 czerwca br. o godzinie 17.30 za pośrednictwem platformy Google Meet. Wykład współtworzyliśmy z firmą Arche Consulting, a jego prelegentkami były: Pani Monika Sowińska oraz Agnieszka Bojda. Podczas wykładu zaproszone Ekspertki przedstawiły Uczestnikom wiele zagadnień związanych z dobrym przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej. Swobodna atmosfera spotkania zachęciła Uczestników do zadawania pytań, na które otrzymali profesjonalne odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy Pani Monice oraz Pani Agnieszce za poświęcony czas oraz przeprowadzenie wykładu, a Uczestnikom za udział. Do usłyszenia na kolejnych spotkaniach!

                                             Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła

 

  • Od 12 maja do 9 czerwca przeprowadziliśmy cykl 20 godzin zajęć warsztatowych w ramach których pokazywana była cała ścieżka pracy księgowego w systemie księgowo-finansowym wraz z wysyłką deklaracji podatkowych i przygotowaniem sprawozdania finansowego. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikat wystawiony przez firmę SAGE o uczestnictwie w takim szkoleniu i nauce obsługi programu Sage Symfonia.
  • Kolejny ekspertem był dr hab. Remigiusz Napiecek, prof. UEP, będący jednocześnie przedstawicielem CIMA Poland, który przybliżył nam kwestie związane z kwalifikacjami CIMA oraz tematykę rachunkowości zarządczej. Wykład odbył się 31 marca br. o godzinie 17.00 za pośrednictwem platformy Google Meet.

    Partnerzy wydarzenia:
    • Kino Helios Katowice Libero
    • Kaufland Polska 
    Dziękujemy serdecznie, że chcą Państwo wspierać nasze działania!

    Wydarzenie było współorganizowane przez dwie katedry Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Katedrę Rachunkowości, reprezentowaną przez koordynatora CIMA na UE Katowice w osobie Dr Aleksandry Ferens oraz Katedrę Informatyki i Rachunkowości Zarządczej, reprezentowaną w osobie Opiekuna Koła KN Glob-Fin mgr Macieja Tuszkiewicza.

    Poza wydarzeniem warto wspomnieć również Prezes KN Glob-Fin, Klaudię Stańczyk, która jest również Ambasadorem CIMA na UE Katowice. 

                                                   Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła

  • Z wielką przyjemnością mogliśmy gościć na specjalnym wykładzie eksperckim pt.: "Jak napisać swój pierwszy artykuł naukowy?", który poprowadziła dla nas Pani prof. dr hab. Ewa Ziemba!

    "Pierwsza wyprawa naukowa to jak pierwsza wyprawa w góry. Pasja, samozaparcie, dążenie do celu, pokonywanie trudności i w końcu osiągnięcie celu i radość." 
    Głównym celem spotkania było zachęcenie młodych studentów oraz pracowników naukowych do samorealizacji i próbowania swoich sił w zdobywaniu dziedzin nauki. Ponadto wykład miał na celu nakierować w jaki sposób zacząć pracę nad artykułem naukowym oraz co jest największym wyzwaniem w pisaniu artykułów. 
    Wykład odbył się 22 marca 2021 r. o godzinie 18.00 za pośrednictwem platformy Google Meet.

    Tego wydarzenia nie można było przegapić! 

    Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła

     

  • Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że Kino Helios Katowice Libero objęło nasze działania swoim Patronatem Szczegóły Patronatu już wkrótce! Tymczasem zajrzyjcie koniecznie na stronę Kina: https://www.helios.pl/51,Katowice/OpisKina/ My nie możemy się już doczekać kiedy będziemy mogli udać się na seans w sali Dream, a Wy?
  • Czwarty wykład ekspercki pt. "Miejsce i rola controllera w przedsiębiorstwie na przykładzie Kaufland Polska Markety" odbył się 23.02.2021 r. o godzinie 16.30 za pośrednictwem platformy Google Meet. Prelegentkami wykładu były: Ewelina Pytko (Starszy specjalista w dziale controlling finansowy) oraz Kamila Świderska-Krawczyk (Samodzielny specjalista ds. Controllingu), które reprezentują Kaufland Polska. Sponsorem całej serii wykładów jest Kaufland Polska, którego ambasadorką jest Zuzanna Mizerska, której serdecznie dziękujemy za pośrednictwo w organizacji w/w Wykładu.

                                                          Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła

  • III wykład ekspercki pt: "Tworzenie CV po angielsku". Wykład poprowadził Pan Paweł Dzierżak, który zajmuje stanowisko Dyrektora w Camp Leaders Poland. Podczas spotkania:

    • znaleźliśmy 7 błędów w CV,
    • dowiedzieliśmy się czym różni się CV w języku angielskim od CV po polsku,
    • poznaliśmy aktualne trendy w tym obszarze,
    • dowiedzieliśmy się czego oczekują rekruterzy i na co zwracają największą uwagę podczas analizy CV,
    • poznaliśmy elementy dobrego CV oraz przede wszystkim przeanalizowaliśmy przykłady.
    Patronatem Wykładu został Camp Leaders Poland*.

    Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła       Zrzut, na którym widać przykładowy slajd z wykładu oraz uczestników wykładu.

  • Wykład pt. "Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych z uwzględnieniem szczególnych rozwiązań w związku z pandemią COVID19" poprowadził dla studentów UE mgr Tomasz Gwóźdź - prawnik, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach, pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Spotkanie odbyło się 26 stycznia 2021 r. o godzinie 19.00. Patronami spotkania byli Kaufland Polska oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.

     

    Plakat, na którym jest zdjęcie prelegenta, tytuł wykladu oraz logo Koła            Zdjęcie laptopa, na którym widać Meet z uczestnikami spotkania

  • Pierwszy z serii wykładów eksperckich pt.: "Status studenta wymagany, czyli blaski i cienie studenta na rynku pracy". Prelegentką wykładu była Klaudia Stańczyk, studentka piątego roku Uniwersytetu Ekonomicznego kierunku Ekonomii, Prezes Koła Naukowego Glob-Fin, która z punktu widzenia studentki ostatniego roku studiów magisterskich przybliżyła realia z jakimi mierzą się Studenci na rynku pracy. Wydarzenie odbyło się 21 grudnia 2020 r. o godzinie 18.30 za pośrednictwem platformy Google Meet.

                                                       Plakat, na którym jest zdjęcie prelegentki, tytuł wykladu oraz logo Koła

  • Z początkiem nowego roku akademickiego zmieniliśmy logo naszego Koła Naukowego, by odpowiadało naszej działalności i zmieniającej się rzeczywistości. Logo zostało zaprojektowane przez Agnieszkę Konior.

                                                Logo Koła - glob Ziemii z napisem KN oraz sylwetkami osób siedzących wokół ziemii

  • 1 czerwca 2020 r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Naukowego GlobFin. Spotkanie odbyło się w nowych, nietypowych warunkach, bowiem online, mimo wszystko udało się omówić najważniejsze dla Koła kwestie, takie jak:  Statut Koła, Sprawozdanie z działalności KN w roku akademickim 2019/20. Poza tym, omówione zostały także inne, organizacyjne kwestie działalności Koła. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za obecność.

                                                  Laptop z planem spotkania, zeszyt z notatkami i tablet z widokiem na Prezes KN prowadzącą spotkanie.
  • Od 27 lutego do 25 maja 2020 roku organizowaliśmy cykl warsztatów z prowadzenia ksiąg rachunkowych w programie Symfonia. Liczba osób chętnych przerosła nasze oczekiwania, a studenci zakończyli cykl warsztatów otrzymując zaświadczenie o uczestnictwie wraz z łączną liczbą godzin pracy warsztatowej. Zajęcia prowadził Opiekun KN Maciej Tuszkiewicz mający doświadczenie w prowadzeniu ksiąg w 4 różnych systemach finansowych.

                dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "Etap I Założenie firm w systemie Symfonia 2.0"dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "Tworzenie rejestru VAT"dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "wprowadzanie dokumentów zakupu FVZ"
  • 18 maja 2020 roku mieliśmy przyjemność organizować kolejny z serii wykładów eksperckich pod tytułem: „Przedsiębiorstwo w warunkach postępującej globalizacji”. Wykład ekspercki został poprowadzony przez CEO Investio sp. z o.o. Marcina Tuszkiewicza. Tematyka wykładu obejmowała szeroko pojęty rynek finansowy. wykład został przeprowadzony za pomocą platformy Google Meet.

                     Laptop z wykresem tłumaczonym na wykładzie.       Widok laptopa z wykładem i obrazkami wykresów

  • W II semestrze roku akademickiego 2019/20 Nasze Koło organizowało przedsięwzięcie #Zabawa_z_GlobFin. Polegalo ono na tym, że od 26 marca 2020 r. w każdą środę na story naszych mediów społecznościowych (Instagram oraz Facebook) pojawiały się quizy dotyczące zagadnień z zakresu podstaw rachunkowości. Natomiast w każdy czwartek na naszym instagramowym profilu pojawiał się post wyjaśniający materiał z quizu. W ramach #Zabawa_z_GlobFin pojawiło się 13 zagadek dotyczących m.in. aktywów, pasywów, czy też funkcjonowania kont bilansowych. Akcja cieszyła się dość dużą popularnością zarówno wśród członków Koła, jak również pozostałej Społeczności Uniwersytetu.

          Prezentacja przykładowej zagadki.                     Odpowiedź na przykładową zagadkę.

  • marzec 2020 - W związku z epidemią musieliśmy zawiesić warsztaty i spotkania tematyczne. W zamian aktywizujemy się za pomocą portali społecznościowych. Jedną z aktywności są cykliczne zagadki publikowane na stronie KN na facebooku.
  • Po stresach związanych ze zdawaniem sesji zimowej ruszyliśmy z warsztatami tematycznymi. Pierwszy warsztat odbył się 27 lutego i przedstawiał podstawy obsługiwania i księgowania w programie Symfonia. Chętnych nie brakowało tak samo jak i chęci, na szczęście sale komputerowe są duże i każdy mógł pracować na „swojej firmie”! Warsztaty trwały prawie 3 godziny, a mogłyby i dłużej, gdyby nie późna pora. Czekamy na więcej!
  • Pierwszy wykład ekspercki z cyklu: „Przedsiębiorstwo w warunkach postępującej globalizacji” odbył się 6 grudnia 2019 roku i przyniósł nam dawkę merytorycznej i praktycznej wiedzy przyniesionej przez przedstawicieli Kancelarii Fix Up z Katowic!

Wykład ten na terenie naszej Alma Mater przyciągnął całkiem sporo słuchaczy. Tym razem tematyka wykładu eksperckiego skupiała się na kwestiach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstwa. Przedstawiany case study w przystępny sposób przybliżał różne sposoby przeprowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstwa oraz newralgiczne punkty podczas tego procesu. Dziękujemy jeszcze raz za obecność wszystkim słuchaczom i pani adwokat Sandrze Duch.

                   Grupa ludzi siedzących na wykładzie w auli.             Grupa ludzi siedzących na wykładzie w auli.

  • Jak dobrze wszyscy wiemy najlepsze są wydarzenia niezaplanowane. Takim przykładem i pierwszą akcją non-profit KN Glob-Fin w roku akademickim 2019/20 okazała się zorganizowana przez naszą wiceprezes - Agę Konior - akcja na rzecz fundacji DKMS. Celem wydarzenia było poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku na naszej uczelni. Członkowie naszego Koła brali w niej aktywny udział jako wolontariusze, a część z nich nawet dołączyła do bazy dawców. W trwającej tydzień akcji zarejestrowały się 72 osoby!

 

Ludzie zapisujący się u wolontariuszy.Ludzie zapisujący się u wolontariuszy.Dwójka wolontariuszy z ramką "#UEKATdlADKMS"

  • Inauguracyjne spotkanie KN Glob-Fin odbyło się 29 listopada 2019 roku i przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Pojawiło się ponad 60 osób!!! Mimo tak licznej frekwencji nadal zapraszamy każdego, kto chce z nami współtworzyć liczne akcje i wydarzenia, a zaznaczamy, grafik wydarzeń pęka w szwach.
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3