Przejdź do menu Przejdź do treści

Współpraca z I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym w Gliwicach

6 marca 2020 roku w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice miało miejsce podpisanie umowy o współpracę między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a szkołami z różnych rejonów Śląska.

 

Jedną ze szkół rozpoczynających współpracę z naszą Alma Mater jest I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach, które było reprezentowane przez:

  • Dyrektora mgr Adama Sarkowicza,
  • Opiekuna ze strony liceum – mgr Aleksandrę Staniek oraz
  • grupę uczniów liceum uczęszczających do klas o specjalności ekonomiczno-językowej.

 

I LO w Gliwicach jest szkołą średnią z wieloletnią tradycją, która w najnowszym rankingu Perspektyw zajęła 3 miejsce w województwie. Jest też pierwszą szkołą w województwie śląskim, która wprowadziła edukację w systemie Matury Międzynarodowej. Program IB (International Baccalaureate Diploma) funkcjonuje w szkole już dziesiąty rok. Absolwenci liceum są przyjmowani na najlepsze uczelnie na świecie, m. in. MIT, Oxford, Cambridge.

 

W ramach współpracy między Uczelnią a Liceum organizowane będą regularne spotkania zarówno na Uczelni jak i na terenie szkoły w różnym charakterze – wykładów, warsztatów, dni promocyjnych czy konkursów.

 

Miło jest nam poinformować, że opiekunem liceum z ramienia Uczelni został pracownik naszej Katedry – mgr Maciej Tuszkiewicz, który jest przy okazji absolwentem I LO w Gliwicach. Jesteśmy pewni, że współpraca z liceum będzie owocna i przyczyni się do napływu studentów o najwyższych kwalifikacjach.

 Rektor Uniwersytetu i Dyrektor Liceum siedzą przy biurku i podpisują umowę o współpracy    Zdjęcie, na którym Dyrektor oraz Rektor podają sobie dłonie. Po ich stronach stoją opiekunowie z ramienia Uczelni i Szkoły

 

kilkadziesiąt osób pozuje do zdjęcia

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca