Przejdź do menu Przejdź do treści

Konferencje: Information Systems Management (ISM) oraz Advances in Information Systems and Technologies (AIST)

 

Katedra Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej jest od 2014 roku współorganizatorem konferencji Information Systems Management (ISM), a od 2020 także konferencji Advances in Information Systems and Technologies (AIST), będących sesjami multikonferencji Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS).

FedCSIS to cykl ponad 30 naukowych konferencji, sympozjów, warsztatów i innych wydarzeń, które odbywają się corocznie w innym ośrodku akademickim w Polsce lub zagranicą. Informatycy z całego świata debatują na niej o najbardziej aktualnych tematach – od sztucznej inteligencji, poprzez metody rozwoju oprogramowania, systemy multimedialne, po zastosowania informatyki w zarządzaniu, biznesie i medycynie. FedCSIS jest największą tego typu międzynarodową konferencją przygotowywaną przez polskie środowisko informatyczne.

Picture depicting logo

Konferencja ISMtanowi forum wymiany poglądów dla praktyków i teoretyków zajmujących się systemami informatycznymi zarządzania w organizacjach. Prezentowane referaty i odbywające się debaty są skoncentrowana na dwóch obszarach badawczych: zarządzanie systemami informatycznymi w organizacjach i wykorzystanie systemów informatycznych do wsparcia menedżerów. Szczegóły o konferencji znajdują się w ulotce konferencyjnej.

Picture depicting logo

Konferencja AIST  stanowi forum wymiany poglądów dla praktyków i teoretyków zajmujących się wykorzystaniem najnowszych technologii i systemów informatycznych na potrzeby transformacji i rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Prezentowane referaty i odbywające się debaty są skoncentrowane na trendach, innowacjach i praktykach wykorzystania  technologii i systemów informatycznych w przedsiębiorstwach, administracji publicznej, edukacji, ochronie zdrowia, miastach i gospodarstwach domowych. Szczegóły o konferencji znajdują się w ulotce konferencyjnej

Informacje o aktualnej i i odbytych konferencjach:

Publikacja artykułówz konferencji:

  • Artykuły przyjęte do publikacji w ISM i AIST jako "regular" i  "short papers" oraz wygłoszone na konferencji są przesyłane do renomowanej bazy bibliograficznej IEEE Xplore Digital Library;
  • Od 2012 artykuły publikowane w ISM są indeksowane w bazach Scopus i Web of Science;
  • Rozszerzone wersje najlepszych artykułów z konferencji ISM’2015, ISM'2016, ISM'2017 oraz ISM'2018 zostały opublikowane w czasopiśmie wydawanym przez Wydawnictwo Springer Lecture Notes in Business Information Processing series,LNBIP vol. 243, LNBIP vol. 277LNBIP vol. 311 oraz LNBIP vol. 346 pod redakcją Ewy Ziemby.
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca