Profesor Ewa Ziemba wśród najczęściej cytowanych naukowców 2021!

Działalność naukowa wiąże się również z przygotowaniem i opracowywaniem specjalistycznych tekstów związanych m.in. z prowadzonymi badaniami, z których inne osoby czerpią inspiracje. Ponadto cytowania są kluczowym wskaźnikiem oddziaływania naukowego. Z radością pragniemy poinformować, że prof. dr hab. Ewa Ziemba oraz dr hab. Artur Strzelecki, prof. UE z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zajęli wysokie miejsca w rankingu najczęściej cytowanych naukowców z różnych dyscyplin w 2021 roku.

Zestawienie TOP 2 proc. zostało opracowane przez Uniwersytet Stanforda, wydawnictwo Elsevier oraz firmę SciTech Strategies. W celu stworzenia rankingu zostały wykorzystane dane związane z wskaźnikiem zawierającym całą karierę naukową oraz ostatni rok kalendarzowy.

Baza danych zawiera listę najczęściej cytowanych naukowców, która dostarcza ujednoliconych informacji o cytowaniach– kluczowym wskaźniku oddziaływania naukowego, indeksie Hirscha i złożonym wskaźniku bibliometrycznym (c–score). Autorzy zostali podzieleni na 22 dziedziny naukowe oraz 176 poddziedzin. Wskaźnik c–score koncentruje się na oddziaływaniu (cytowania), a nie na liczbie publikacji oraz uwzględnia informacje o współautorstwie i pozycji autora.

Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć na stronie: elsevier.

Szczegółowe dane znajdują się w pliku: Table_1_Authors_singleyr_2021_pubs_since_1788_wopp_extracted_202209

Gratulujemy!