Przejdź do menu Przejdź do treści

International Business - studia magisterskie w j. angielskim na UE Katowice

International Business to nowoczesny kierunek studiów, prowadzony w całości w języku angielskim. Studia zapewniają kompleksową wiedzę z zakresu biznesu międzynarodowego i unikalną możliwość wykorzystania jej w praktyce. Szeroka oferta wyjazdów zagranicznych, wymian i projektów (m.in. Prominence, ConsumeAware) pozwala zdobyć praktyczne doświadczenia i poszerzyć swoje horyzonty.

Jako absolwent International Business będziesz mógł m.in. prowadzić działalność gospodarczą na rynkach europejskich, w powiązaniu z rynkiem globalnym, zarządzać małą i średnią firmą zaangażowaną w wymianę międzynarodową oraz prowadzić badania na rynkach międzynarodowych i interpretować ich wyniki.

Studia na kierunku International Business pozwolą Ci jednoczesne zdobyć wykształcenie, doświadczenie zawodowe i umiejętności językowe. Będziesz miał okazję realizować projekty w kraju i za granicą. Zdobędziesz międzynarodowe kontakty i zrozumiesz jak wygląda biznes na całym świecie. 

Program studiów 

Program wyróżnia się:

 • nowoczesnym podejściem do procesu studiowania, 
 • wykorzystywaniem najnowszych metod dydaktycznych, takich, jak gry symulacyjne czy interaktywne studia przypadku, 
 • możliwością udziału co najmniej cztery razy w roku w projektach międzynarodowych, w kraju i za granicą np. typu "Erasmus Intensive Programmes" czy “Winter School”, 
 • zajęciami z zagranicznymi profesorami (m.in. z Hiszpanii, Belgii, USA) w otoczeniu międzynarodowym. 

W programie studiów znajdziesz takie przedmioty, jak m.in. Global Financial Markets, International Business Law, Global Marketing oraz Cross Culture Management.

Wykładowcy

Wykwalifikowana kadra to w większości osoby z dużym doświadczeniem we współpracy międzynarodowej o bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. W pracy ze studentami łączą teorię z praktyką. Stosują nowoczesne metody dydaktyczne, takie jak metody aktywizujące, asymilacji czy praktyczne z wykorzystaniem nowych technologii (np. gry symulacyjne). Gościnnie na wykładach pojawiają się również profesorowie zagranicznych uczelni, m.in. z Francji, Belgii, czy USA.

Akredytacje

Akredytacja EFMD to jedna z najbardziej wymagających akredytacji biznesowych, znak jakości uznawany na całym świecie. Podstawowym kryterium jej uzyskania jest szczegółowa weryfikacja jakości programu, zwracająca szczególną uwagę m.in. na: pozycję programu na rynku narodowym i międzynarodowym, znaczenie danego programu dla uczelni, jakość przekazywanej wiedzy, relacje z otoczeniem biznesowym i absolwentami, a także poziom kadry naukowej.

Współpraca

Kierunek International Business współpracuje m.in z międzynarodową siecią dydaktyczno-naukową zrzeszającą 16 uniwersytetów europejskich Dukenet: www.dukenet.net.

Wybrane projekty badawcze finansowane są z Unijnego Programu Erasmus +

Infrastruktura

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, a także interaktywnych warsztatów. Do Twojej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura uczelni: nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, siłownia, strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi.

Erasmus+ 

Poza wyjazdami w ramach projektów badawczych, studenci mogą korzystać z bogatej oferty studiów i praktyk zagranicznych. Studenci International Business najczęściej wyjeżdżą do Wielkiej Brytanii i Francji, ale również USA czy Korei Południowej.

Opinie

Kompetencje po studiach

Po studiach International Business będziesz mógł:

 • prowadzić działalność gospodarczą na rynkach europejskich, w powiązaniu z rynkiem globalnym;
 • zarządzać małą i średnią firmą zaangażowaną w wymianę międzynarodową bądź funkcjonującą w ramach międzynarodowych sieci;
 • diagnozować, projektować i realizować strategiczne aspekty funkcjonowania międzynarodowych korporacji i grup kapitałowych lub poszerzyć swoje umiejętności w zakresie zarządzania międzykulturowego;
 • prowadzić badania na rynkach międzynarodowych i interpretować ich wyniki.

Możliwości pracy po studiach 

Po ukończeniu studiów możesz pracować jako:

 • specjalista ds. handlu zagranicznego;
 • menedżer w międzynarodowej korporacji i w zależności od wybranej ścieżki kształcenia, zajmować stanowisko: dyrektora zarządzającego (CEO), menedżera odpowiedzialnego za finanse przedsiębiorstwa (CFO) lub marketing (CMO);
 • specjalista w firmie międzynarodowej jako menadżer produktu/marki (Brand Manager), kierować działem PR i komunikacji (PR & Communications), czy działem kadr (Human Resource);
 • pracownik międzynarodowych agencji badawczych i konsultingowych, reklamowych, PR oraz firmach headhunterskich.

UWAGA! Film może wywoływać ataki epilepsji.

Po jakich kierunkach można studiować

Na II stopień (studia magisterskie) International Business zapraszamy osoby z dobrą znajomością języka angielskiego (co najmniej B2), które chcą poznać specjalistyczne słownictwo języka biznesowego, zrozumieć różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym, rozwinąć swoją sieć kontaktów i zdobyć cenne doświadczenie. Odnajdą się u nas absolwenci kierunków społecznych i ekonomicznych, m.in. socjologii, zarządzania, ekonomii.

Jak się dostać

Podstawą kwalifikacji dla kandydatów na kierunek International Business jest rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana po złożeniu kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie i udokumentowaniu znajomości języka angielskiego na poziomie B2.

Opłaty

Opłata rekrutacyjna85 PLN
Opłata za semestr studiów drugiego stopnia stacjonarnych3300 PLN
Opłata za semestr studiów drugiego stopnia niestacjonarnych5300 PLN

Limit miejsc 

25 - studia niestacjonarne
75 - studia stacjonarne    

Skontaktuj się z nami

Anna Maniura

Bogucicka 5
Budynek: CNTI; pok. 2/17
40-287Katowice
+48 32 257 7058

Barbara Fuks

Bogucicka 5
Budynek: CNTI; pok. 2/17
40-287Katowice
+48 32 257 7016
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3