Przejdź do menu Przejdź do treści

Gospodarka elektroniczna

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Specjalność Gospodarka elektroniczna to nowoczesne podejście do kształcenia opierające się na dostarczeniu kompleksowej i interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu współczesnej ekonomii, zarządzania, komunikacji gospodarczej i społecznej oraz narzędzi informatycznych. Na specjalności kształcimy menedżerów i specjalistów, którzy potrafią wykorzystywać narzędzia informatyczne we współczesnej gospodarce w różnych organizacjach. Jako absolwent tej specjalności będziesz wysokiej klasy ekonomistą, który do rozwiązywania problemów makro- i mikroekonomicznych potrafi skutecznie wykorzystać rozmaite rozwiązania informatyczne.

Na specjalności będziesz miał przedmioty takie jak: Wprowadzenie do baz danych i hurtowni danych, Analiza danych z Google Analytics, Informatyczne wspomaganie procesów biznesowych, Wirtualizacja działalności przedsiębiorstw, Systemy informatyczne w gospodarce elektronicznej oraz Eksploracja i modelowanie danych biznesowych.

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

W ramach specjalności prowadzone są warsztaty, wizyty robocze oraz projekty we współpracy z firmami i urzędami administracji publicznej. Podczas studiów zdobędziesz wiele umiejętności praktycznych i będziesz potrafił stosować różne systemy i narzędzia informatyczne. Poznasz i zdobędziesz umiejętności:

 • zastosowania Internetu we współczesnej gospodarce i organizacji;
 • prowadzenia handlu w Internecie;
 • marketingu internetowego oraz kreowania wizerunku w Internecie;
 • tworzenia i wykorzystania stron oraz aplikacji internetowych w działalności biznesowej;
 • informatycznego wspomagania procesów i usług biznesowych;
 • wykorzystania zintegrowanych systemów informatycznych w przedsiębiorstwach;
 • metod i technik gromadzenia oraz przetwarzania informacji;
 • analiz biznesowych z wykorzystaniem różnych narzędzi informatycznych.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE

Po ukończeniu tej specjalności masz szansę zostać wysokiej klasy menedżerem, doradcą, analitykiem, który nie boi się świata cyfrowego. Wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów pozwalają Ci na swobodne oraz profesjonalne wykorzystanie narzędzi informatycznych i analitycznych do wspomagania procesów biznesowych.

Po studiach możesz pracować:

 • jako menedżer, doradca, analityk wykorzystujący różnorodne narzędzia informatyczne;
 • w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych, marketingowych, PR, instytucjach finansowych oraz w urzędach administracji rządowej i samorządowej, a także w firmach konsultingowych;
 • … możesz również w przyszłości prowadzić własną działalność gospodarczą w Internecie.

Dla takich absolwentów rynek pracy jest i będzie długo otwarty.

4. DODATKOWE INFORMACJE

Program specjalności wpisuje się w najnowsze trendy i jest dostosowany do oczekiwań przyszłych pracodawców i wymogów rynku pracy. Specjalność daje szerokie możliwości dalszego rozwoju zawodowego i naukowego.

Masz możliwość pracy w małych zespołach i laboratoriach komputerowych, wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie, a ponadto możesz dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w ramach koła naukowego #HASHTAG, które działa przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3