Przejdź do menu Przejdź do treści

Zarządzanie projektem IT

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Współczesne przedsiębiorstwa działają w dynamicznie zmiennym otoczeniu. Ich przewaga konkurencyjna opiera się na efektywnym przetwarzaniu informacji. Stąd wynika istotna rola działów IT w przedsiębiorstwach. W dostosowywaniu systemu informatycznego do zmieniającego się otoczenia kluczową rolą odgrywa kierownik projektów IT. Wszelkie zmiany, aby były przeprowadzone w sposób systematyczny muszą być realizowane jako projekty. Proponowana specjalność przygotuje absolwenta do pełnienia tej roli z gruntownym przygotowaniem w zakresie różnych metodologii. Atutem specjalności, która kładzie nacisk na praktykę jest przygotowanie absolwenta w kluczowym obszarze dla współczesnych przedsiębiorstw. Zaletą tej specjalności jest także oparcie programu o współczesne światowe standardy zarządzania projektami oraz doświadczona kadra dydaktyczna.

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ 

W trakcie studiów nauczysz się podstawowych metodologii stosowanych w projektach informatycznych. Począwszy od podejścia tradycyjnego opartego o standard PMBoK, poprzez często stosowaną w projektach informatycznych metodyce PRINCE2 aż po podejścia zwinne stosowane w projektach programistycznych. Nauczysz się dobierać metodykę do charakteru projektu a następnie skrajać tę metodykę do charakteru organizacji i projektu. Poznasz nie tylko metody wytwarzania oprogramowania ale także aspekty biznesowe projektów informatycznych, takie jak umiejscowienie projektu w strategii organizacji, opłacalność finansowa projektu.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE 

Jako absolwent tej specjalności znajdziesz zatrudnienie nie tylko w firmach informatycznych ale także we wszystkich dużych firmach posiadających działy IT, jak na przykład banki.

4. DODATKOWE INFORMACJE

Kadra dydaktyczna posiada doświadczenia w prowadzeniu różnorodnych projektów informatycznych.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca