Przejdź do menu Przejdź do treści

Specjalność: Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej

1. Opis specjalności 

Postaw na zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej! To tutaj zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna, stanie się biznesową szansą dla umiejętnego poszukiwania, rozpoznawania i wykorzystywania szansy przedsiębiorczej. To tutaj student zostanie wprowadzony w tajniki zakładania, a co również istotne, efektywnego prowadzenia biznesu w środowisku nowoczesnych technologii. To tutaj zdobędzie wyróżniające kompetencje, które sprawią, że stanie się wybitnym przedsiębiorcą i przedsiębiorczym menedżerem kształtującym przyszłość swoich biznesów, kreującym i wprowadzającym w życie innowacyjne, pełne wyobraźni przedsięwzięcia obalające mity tradycyjnej przedsiębiorczości. Służyć temu będzie cała gama aktywności od inspirowania i wyzwalania energii ludzi, poprzez ich informowanie i wyposażanie tak, aby mogli wprowadzać w życie swoje kreatywne pomysły, aż po włączanie młodych ludzi w istniejące sieci przedsięwzięć i budowanie nowych więzi społecznych opartych często o wirtualne relacje.

Podczas studiów na specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej, zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci na sprawne i efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, wdrożenie w życie ciekawych i interesujących pomysłów, a także na wykazanie się kreatywnością i pomysłowością w interesujących projektach, w cyfrowej rzeczywistości. Realizowane już na studiach przedsięwzięcia pozwolą na zapoznanie z arkanami biznesu i skutecznie realizować wyznaczone cele.

2. Czego się nauczysz 

Podczas studiów na specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej student zdobędzie umiejętności menedżerskie pozwalające na kierowanie przedsiębiorstwem i organizacją o dowolnym profilu. Znajomość technik i umiejętności trafnego podejmowania decyzji pozwoli na skuteczne wdrażanie menedżerskich pomysłów, a także na wcielanie w życie innowacyjnych pomysłów przedsiębiorczych. Program studiów na tej specjalności pozwala kształtować kreatywną postawę od pomysłu na firmę, aż po jej uruchomienie, finansowanie i rozwój w warunkach gospodarki cyfrowej. Student nauczy się jak kształtować własne zachowania, aby wyzwalać przedsiębiorczość i kompetencje zarządcze oraz umiejętnie pozyskiwać i wykorzystywać szanse w otoczeniu.

3. Gdzie znajdziesz zatrudnienie 

Absolwenci specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej  znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, krajowych oraz międzynarodowych, a także w firmach konsultingowych i doradczych. Zdobyta wiedza wyposaży studenta w umiejętności, które pozwolą na zarządzanie różnego rodzaju organizacjami, a także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w cyfrowej rzeczywistości.

4. Dodatkowe informacje 

  • Program kierunku Zarządzanie i specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej jest systematycznie konsultowany i aktualizowany w oparciu o sugestie Rady Programowej, której członkami są pracownicy naukowo-dydaktyczni Uczelni i ośrodka zagranicznego oraz przedstawiciele praktyki gospodarczej i absolwenci.
  • Studenci Specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej  mają możliwość samodzielnego kształtowania programu studiów w części obejmującej szeroką gamę przedmiotów swobodnego wyboru oferowanych na Kierunku, w języku polskim i obcym.
  • Studenci mogą skorzystać z pełnej indywidualizacji ścieżki kształcenia oraz indywidualnej organizacji studiów, a także Tutoringu Akademickiego.
  • Wybrane przedmioty realizowane na specjalności to: CYFROWE ŚRODOWISKO PRACY I KULTURA ORGANIZACYJNA, AI I AUTOMATYZACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH, PLATFORMY CYFROWE I EKOSYSTEMY BIZNESOWE, ZARZĄDZANIE CYRKULARNE W ŚRODOWISKU CYFROWYM.
  • W ramach Koła Studenckiego, specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce cyfrowej, organizowane są liczne projekty i przedsięwzięcia, dzięki którym zaangażowani studenci poznają szczegóły działania przedsiębiorczego. Przedmioty specjalnościowe pozwalają dogłębnie poznać jej międzynarodowy, organizacyjny i strategiczny wymiar nie pozostawiając bez znaczenia kwestii finansowania działalności, zachowań przedsiębiorczych i wymiaru wirtualnego przedsiębiorczości.
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp hr
logotyp bauhaus4
logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp eaie
logotyp cima
logotyp acca
logotyp ela
logotyp SAP University Alliances
logotyp progres3