International Business - studia licencjackie w j. angielskim na UE Katowice

grupa ludzi promująca kierunek International Business

International Business to nowoczesny kierunek studiów, prowadzony w całości w języku angielskim. To sposób na rozwój osobisty i styl życia nastawiony na międzynarodowe doświadczenie. Kierunek skonstruowany jest w wyjątkowy sposób - aktywne trymestry, minimum 3 projekty międzynarodowe w roku, goście zagraniczni, warsztaty, gry symulacyjne i inne projekty. IB to platforma globalnych interakcji, wzajemnych połączeń i sieci między studentami, absolwentami, nauczycielami i uniwersytetami.

Jako absolwent International Business będziesz mógł m.in. prowadzić działalność gospodarczą na rynkach europejskich, w powiązaniu z rynkiem globalnym, zarządzać małą i średnią firmą zaangażowaną w wymianę międzynarodową oraz prowadzić badania na rynkach międzynarodowych i interpretować ich wyniki.

Studia na kierunku International Business pozwolą Ci jednoczesne zdobyć wykształcenie, doświadczenie zawodowe i umiejętności językowe. W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę i umiejętności istotne dla współczesnego świata biznesu. Czeka na Ciebie ambitna i wymagająca oferta studiów, międzynarodowe kontakty i projekty.

Program studiów 

Program wyróżnia się nowoczesnym podejściem do procesu studiowania. Wykorzystuje najnowsze metody dydaktyczne, oferuje programy międzynarodowe typu “Intensive Programmes" oraz zajęcia z zagranicznymi profesorami w otoczeniu międzynarodowym. W programie studiów znajdziesz takie przedmioty, jak Organizational Behaviour, European Business Law oraz International Business Negotiations.

Wykładowcy

Wykwalifikowana kadra to w większości osoby z dużym doświadczeniem we współpracy międzynarodowej o bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. W pracy ze studentami łączą teorię z praktyką. Stosują nowoczesne metody dydaktyczne, takie jak metody aktywizujące, asymilacji czy praktyczne z wykorzystaniem nowych technologii (np. gry symulacyjne). Gościnnie na wykładach pojawiają się również profesorowie zagranicznych uczelni, m.in. z Francji, Belgii, czy USA.

 • Kurator Kierunku Pani Dziekan Justyny Matusiewicz, cytat
 • kierownik katedry badań konsumpcji prof dr hab Sławomir Smyczek, cytat
 • Zdjęcie Menedżera kierunku Marty Grypś z komentarzem

Współpraca

Kierunek International Business współpracuje m.in z międzynarodową siecią dydaktyczno-naukową zrzeszającą 16 uniwersytetów europejskich Dukenet: www.dukenet.net.

Wybrane projekty badawcze finansowane są z Unijnego Programu Erasmus +

Infrastruktura

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, a także interaktywnych warsztatów. Do Twojej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura uczelni: nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, siłownia, strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi.

Erasmus+ 

Poza wyjazdami w ramach projektów badawczych, studenci mogą korzystać z bogatej oferty studiów i praktyk zagranicznych. Studenci International Business najczęściej wyjeżdżą do Wielkiej Brytanii i Francji, ale również USA czy Korei Południowej.

Opinie

 • Zdjęcie studenta z jego cytatem
 • Zdjęcie studentki z jej cytatem
 • Zdjęcie studentki z cytatem
 • Zdjęcie studentki z jej cytatem

Kompetencje po studiach

Po studiach International Business będziesz mógł:

 • prowadzić działalność gospodarczą na rynkach europejskich, w powiązaniu z rynkiem globalnym;
 • zarządzać małą i średnią firmą zaangażowaną w wymianę międzynarodową bądź funkcjonującą w ramach międzynarodowych sieci;
 • diagnozować, projektować i realizować strategiczne aspekty funkcjonowania międzynarodowych korporacji i grup kapitałowych lub poszerzyć swoje umiejętności w zakresie zarządzania międzykulturowego;
 • prowadzić badania na rynkach międzynarodowych i interpretować ich wyniki.

Możliwości pracy po studiach 

Po ukończeniu studiów możesz pracować jako:

 • specjalista ds. handlu zagranicznego;
 • menedżer w międzynarodowej korporacji i w zależności od wybranej ścieżki kształcenia, zajmować stanowisko: dyrektora zarządzającego (CEO), menedżera odpowiedzialnego za finanse przedsiębiorstwa (CFO) lub marketing (CMO);
 • specjalista w firmie międzynarodowej jako menadżer produktu/marki (Brand Manager), kierować działem PR i komunikacji (PR & Communications), czy działem kadr (Human Resource);
 • pracownik międzynarodowych agencji badawczych i konsultingowych, reklamowych, PR oraz firmach headhunterskich.

UWAGA! Film może wywoływać ataki epilepsji.

Co można dalej studiować?

Po ukończeniu studiów I stopnia możesz:

 • kontynuować naukę na II stopniu International Business,
 • wybrać specjalność kierunku International Business z naciskiem na marketing: European Master’s in Customer Relationship Marketing,
 • wybrać inny anglojęzyczny kierunek na UE Katowice.

Jak się dostać

Podstawą kwalifikacji dla kandydatów na I stopień studiów są dwa przedmioty: język obcy oraz drugi przedmiot do wyboru: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, WOS. Oba przedmioty kwalifikacyjne możesz wybrać zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Sam wskazujesz, które matury będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Dokładnie przelicz punkty i wybierz najbardziej korzystny wynik. Punkty rekrutacyjne z wyników z poziomu podstawowego są przeliczane poprzez pomnożenie wyniku razy 0,7, natomiast na poziomie rozszerzonym - razy 1,0.

Na przykład:

 • Matura podstawowa z matematyki - 70% x 0,7 = 49 (wynik jest korzystniejszy)
 • Matura rozszerzona z matematyki - 45% x 1 = 45

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz poniżej.

Opłaty

Opłata rekrutacyjna 85 zł.

Opłata za semestr 

2700 zł. - studia stacjonarne
4700 zł. - studia niestacjonarne

Progi punktowe

118 punktów - tyle w roku akademickim 2022/2023 wynosił próg punktowy na kierunek International business. Pamiętaj, że progi punktowe mogą się zmieniać!

Limit miejsc 

25 - studia niestacjonarne
75 - studia stacjonarne 

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie na temat procesu rekrutacji? Zadaj je naszej specjalistce z działu rekrutacji Annie Maniurze:

Anna Maniura

Bogucicka 5
Budynek: CNTI; pok. 2/17
40-287 Katowice