Przejdź do menu Przejdź do treści

Finanse i inwestycje korporacji

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Współczesne przedsiębiorstwa prowadzą swoją działalność w szybko i gwałtownie zmieniającym się otoczeniu. Doświadczają wpływu dynamicznie funkcjonującego rynku finansowego, który bardzo silnie oddziałuje na podmioty sfery realnej. Innowacje finansowe, zmiany regulacyjne czy nowe oczekiwania zgłaszane wobec przedsiębiorstw w zakresie ich finansów np. działania uwzględniające kryteria ESG wskazuje to na zapotrzebowanie na pracowników (nie użyłabym słowa specjalistów) posiadających wiedzę i zaznajomionych z nowymi rozwiązaniami finansowymi stosowanymi w przedsiębiorstwach.

Specjalność jest tworzona przez środowisko finansistów, którzy posiadają wieloletnią praktykę w zakresie finansów przedsiębiorstw oraz praktyków. Takie połączenie zapewnia dostosowanie tematyki realizowanych przedmiotów do zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę zgłaszane przez piony finansowe przedsiębiorstw.

Studiowanie na specjalności I stopnia Finanse i inwestycje korporacji przygotuje Cię do pracy w dynamicznie zmieniających się pionach finansowych przedsiębiorstw

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Specjalność Finanse i inwestycje korporacji umożliwi Ci pracę w działach finansowych przedsiębiorstwa. Będziesz znał mechanizmy funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej. Rozwiniesz umiejętności analitycznego myślenia, podejmowania decyzji i wykorzystania instrumentów finansowych w działalności przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem będzie praktyczna znajomość programów komputerowych wykorzystywanych w finansach przedsiębiorstwa oraz programów księgowych.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE

Absolwenci specjalności I stopnia Finanse i inwestycje korporacji będą mogli znaleźć zatrudnienie w działach finansowych przedsiębiorstw działających w różnych formach organizacyjnych oraz podmiotach finansowych współpracujących z przedsiębiorstwami. Możesz podjąć pracę m.in. jako:

  • specjalista ds. finansów w różnego rodzaju przedsiębiorstwach,
  • specjalista w instytucjach finansowych,
  • specjalista z zakresu finansów,
  • doradca finansowy dla przedsiębiorstw,
  • analityk i doradca finansowy.
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3