Dystrybucja i sprzedaż na rynkach krajowych i międzynarodowych

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Współcześnie, jednym z kluczowych wymagań stawianych pracownikom jest projektowanie efektywnych procesów sprzedażowych. Zależy Ci, aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom organizacji? Chcesz zostać ekspertem, który rozwiąże problemy sprzedażowe w firmie, zaprojektuje lub udoskonali rozwiązania dystrybucyjne, będzie zarządzać relacjami z klientami? A może chcesz prowadzić własną firmę? Jeśli tak, wybierz naszą specjalność, którą stworzyliśmy i realizujemy z powodzeniem od wielu lat, a nasi absolwenci są nie tylko poszukiwani na rynku pracy, ale realizują także swoje biznesowe marzenia. 

Celem studiów na naszej specjalności jest wykształcenie i doskonalenie kompetencji w zakresie zarządzania sprzedażą, analizy rynków i wykorzystywania nowoczesnych technik sprzedaży. Wszystkie przedmioty specjalnościowe realizowane są w sposób praktyczny. Zaangażujemy Cię do analizy konkretnych przypadków, pobudzimy Twoją kreatywność w myśleniu oraz innowacyjność w działaniu.

Jeśli Twoją pasją jest kontakt z klientami, negocjowanie warunków, projektowanie systemów zarządzania procesami, a jednocześnie chcesz widzieć wymierne efekty podejmowanych przez Ciebie działań nie zwlekaj z aplikacją na naszą specjalność!

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę i umiejętności w obszarze funkcjonowania handlu i instytucji rynkowych, marketingu, dystrybucji, negocjacji i technik sprzedaży, nowoczesnych technologii wspomagających sprzedaż, strategii merchandisingowych. Pobudzimy u Ciebie chęć rozwijania biznesu, nauczymy skutecznie i efektywnie stosować w praktyce różne metody, techniki i narzędzia sprzedażowe. Nauczysz się pracować indywidualnie i w zespole. Poczujesz siłę bycia liderem! Nauczysz się analizować, planować i oceniać efekty swoich działań.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE

Jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników w pierwszym kwartale 2020 roku byli specjaliści ds. handlu i sprzedaży (33% wszystkich ofert pracy) oraz specjaliści ds. obsługi klienta (18%), następnie specjaliści ds. finansów (13%) i inżynierowie (10%) - wynika z raportu „Rynek pracy specjalistów w I kw. 2020 roku” opublikowanego na portalu  pracuj.pl.

Po studiach na naszej specjalności czeka na Ciebie stanowisko: kierownika ds. sprzedaży (sales menager), kierownika ds. planowania sprzedaży, specjalisty ds. kontaktów z klientami (client service manager), przedstawiciela handlowego (sales representatives), merchandisera, menadżera zespołów sprzedażowych, specjalisty ds. obsługi klienta, analityka sprzedaży, doradcy klienta detalicznego/korporacyjnego. Możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą w kraju i za granicą.

4. DODATKOWE INFORMACJE

Studiując na naszej specjalności poznasz świetnych wykładowców, nie tylko teoretyków, ale i praktyków. Oferujemy Ci również możliwość zdobycia doświadczeń badawczych w ramach prac Centrum Badań i Transferu Wiedzy UE Katowice. Jeśli jesteś otwarty na nowe wyzwania, lubisz się angażować i w zespole realizować swoje pasje zapraszamy Cię do naszego zespołu! 

Znajdź nas na FB www.facebook.com/Katedra.RIK/